Ministrja e Drejtësisë së Kosovës Albulena Haxhiu, është shfaqur si aktore në aktore në një serial televiziv.

Kjo i ka surprizuar të gjithë, pasi qytetarët janë mësuar ta shohin ndryshe.

Haxhiu shfaqet si aktore në një sekuencë të shkurtër të serialit ‘Hetuesia’ duke e parë ndryshe nga statusi i politikës që të gjithë jemi mësuar.

Gjatë filmit Haxhiu shihet e veshur me pallto ,teksa zbret një makinë me xhama të zinj ku edhe takon dy personazhe të tjerë të filmit.

Kjo ka tërhequr edhe vëmendjen e mediave pasi është një ndër rastet e pakta ku një politikan i nivelit të lartë merr pjesë në xhirimet e një filmi.

Ministrja5

Ministrja4

 

Ministrja2

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb