Skuadrat shqiptare të Kukësit, Laçit dhe Teutës kanë njohur rivalët e tyre në raundin e dytë të Ligës së Europës. Shorti I hedhur në Nion të Zvicrës vendosi përballë ekipit kuksian me gjermanët e Volfsburg.

Skysports Europa League Draw 4933430
Skysports Europa League Draw 4933430

Në raundin tjetër të Europa League, Teuta do të luajë kundër spanjollëve të Granada, ndërsa Laçi do të përballet me izraelitët e Hapoel Ber Sheva Ndeshjet e raundit të dytë në Ligën e Europës do të zhvillohen më 17 shtator.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb