Pas Champions edhe Liga e Europës është njohur me përballjet e fazës çerekfinale që do të nisë më 5 gusht dhe do të mbyllet në datën 21 të këtij muaji. Shorti përcaktoi rivalët e ardhshëm të Interit, që më parë duhet të vendosë kualifikimin në përballjen tjetër kundër Getafe.

Europa League
Europa League

Nëse kalojnë raundin, zikaltërit do të luajnë me fituesit e sfidës Bayer Leverkusen-Rangers. Me shumë mundësi do të jenë gjermanët, që në ndeshjen e vajtjes kanë fituar me rezultatin 3-1. Goglat kanë projektuar edhe ndeshjet e çiftet e tjera në çerkfinalet e Ligës së Europës që do të zhvillohen në Gjermani.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb