VATIKAN- Papa Francesku pritet të takojë pas pak ditësh patriarkun e Moskës Kyrill. Sipas mediave ndërkombëtare, takimi mes dy shenjtëve do të mbahet më 12 shkurt.

Ndërkohë, vendi i takimit mes Papës dhe Patriarkut do të jetë pikërisht aeroporti i Havanës në Kuba, para se Ati i Shenjtë të fillojë udhëtimin në Moskë. Sakaq, Vatikani e ka cilësuar takimin historik atë mes Papa Françeskut dhe patriarkut të Moskës.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: