Dy persona që cilët mbledhin mbeturinat gjetën diçka shumë të vlefshme. Brenda një kolltuku fshihej një shumë e konsiderueshme parash.

Të hollat nuk hezituan t’ia kthejnë pronarit i cili në shenjë falënderimi të dyve ua dha nga 100 dollarë.

E punëtorët që hoqën mbeturinat e kuptuan se aty ka para vetëm pasi i kontaktoi pronari i parave.

Aty fshiheshin rreth 2500 dollarë, 1 mijë euro dhe disa para të valutave tjera.

Të hollat nuk hezituan t’ia kthejnë pronarit, por fillimisht e pyetën rreth tyre.

Punëtorët ndihen mirë për gjestin e bërë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: