HOLANDE

Holanda është një tjetër shtet i rëndësishëm europian i prekur nga pandemia e koronavirusit.

Në shtetin holandez, janë shënuar 112 vdekje nga virusi vdekjeprurës në 24 orët e fundit.

Në total, në Holandë janë shkaktuar deri tani nga virusi 546 viktima. Po në Holandë, janë infektuar me koronavirus 8603 persona.

Në këtë shtet europian, 1 172 vetë janë infektuar me koronavirus vetëm në 24 orët e fundit.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb