Policia holandeze gjatë një operacioni të kryer në portin e Roterdamit ka sekuestruar 1.5 ton drogë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Prokuroria e Holandës njoftoi se operacioni është kryer në një anije mallrash që kishte ardhur nga Pakistani, ku dhe janë sekuestruar 1.5 ton drogë.

Kjo është sasia më e madhe e sekuestruar në një operacion policorë, kurse nga liria janë privuar tre persona.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb