TIRANË

Tetë vite sot nga 21 janari i 2011 ku përleshjet e dhunshme mes protestuesve të thirrur nga opozita e asaj kohe e drejtuar nga Edi Rama kundër qeverisë “Berisha” me forcat e policisë sollën 4 viktima.


 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Por ndërsa nuk është parashikuar ndonjë ceremoni zyrtare, Kryeministri Edi Raam ashtu si çdo përvjetor do të vendosë lule (karafila) në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” atje ku u vranë 4 protestuesit.Në orën 11:20 Rama ka dalë nga Kryeministria dhe i shoqëruar nga të afërmit e 4 viktimave por dhe përfaqësues të tjerë të PS dhe deputetë kanë vendosur lule në 4 vendet ku u vranë 4 protestuesit në Bulevard. Bëhet fjalë për Ziver Veizin, Faik Myrtaj, Hekuran Deda dhe Aleks Nika.

HOMAZHET PËR 21 JANARIN 2018-2017

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb