Roma në mënyrë të papritur deklaroi mbrëmë se ka hequr dorë nga turneu Gamper, i organizuar nga Barcelona (6 gusht). I menjëhershëm ishte reagim i katalanasve, të cilët bënë të ditur se do të ndjekin të gjitha rrugët ligjore për t’i shkuar deri në fund kësaj çështje.

Sipas Sport, katalanasit kanë nisur nga puna për të gjetur skuadrën që do marri vendin që patën kryeqytetasit. Ka gjasa të mira që në turne të marrë pjesë Milani. Së fundmi, ka patur kontakte mes palëve dhe mund të arrihet ndonjë marrëveshje mes të dy klube.

Bbb
Bbb

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: