Dashi
Dita do te nise me se miri, pjesa tjeter se si do perfundoje varet totalisht nga ju. Mos prisni qe zgjidhjet e problemeve te vijne nga qielli, cdo gje varet nga ju dhe nga njerzit rrotull jush. Mos jepni keshilla, te cilat as vete nuk i ndiqni.
Demi
Keni para nje det me zgjidhje qe duhet ti merrni ne konsiderate, por krenaria ju le qe te vazhdoni para. Duhet te hapeni me njerzit qe keni prane, dhe jo me ata te cilet ju doni ti keni prane, pasi bota nuk rrotullohet rreth jush. Mesohuni me idene qe shume gjera varen nga fati.
Binjaket
Mbase keni shume ceshtje te pazgjidhura, per tju perkushtuar sic duhet partnerit. Ju keshilloj te gjeni nje rruge te mesme. Ne te kundert do ngeleni vetem, partneri eshte nje shtyse e madhe ne karrieren tuaj. Mos e humbni.
Gaforja
Fati eshte nje rrote qe rrotullohet, sot kjo rrote do ndaloje ke ju. Pranoni cdo mundesi qe do tju vije pa e menduar gjate, pasi dicka e madhe po vjen per ju. Keni qene teper pesimiste kohet e vundit, sic e sheh mundesite e arrta vijne atehere kur nuk i pret.
Luani
Partneri juaj nuk e kupton gjendjen tuaj shpirterore, mbase sepse nuk keni qene shume te qarte ose nuk keni gjetur menyren e duhur per te folur me te. Perpiquni te shpreheni sakte, pasi vetem keshtu do arrini te komunikoni, duke filluar nga sot, sqaroni gjithcka.
Virgjeresha
Pasigurite tuaja nuk kane pse te ndikojne ne cdo sektor te jetes, perndryshe do perfundoni duke perkeqesuar gjithcka. Reflektoni dhe mendoni vetem per vete. Do keni mundesi per tu ritur profesionalisht dhe kjo ka renesi per ju. Gjerat e tjera lerjani kohes.
Peshorja
Nuk keni asnje justifikim keto kohe per te mos u impenjuar dhe reflektuar per ceshtjet profesionale, eshte nje impenjim qe do ju ndryshoje rrenjesisht jeten tuaj. Duhet te perfitoni pasi eshte rrasti juaj per tu ngritur lart, ne te kundert do rezikoni dhe vendin e punes.
Akrepi
Te gjithe kane frike nga ndryshimet, por nuk duhet te lejoni qe frika tju mposhte. Qetesia do vije me kalimin e kohes, perqendrohuni dhe do zhbllokoheni emocionalisht dhe do jeni gati per tja rinisur. Mos beni te paditurin, mendo pozitivisht.
Shigjetari
Dashuria eshte nje ndjenje e mrekullushme, e keni para sysh, dhe nuk doni ta shihni. Sot do mesoni se cdo te thote dashuri e sinqerte dhe pakushte. Nuk mund te shkonte me mire se kaq, vetem nese e leni mas dore kete dite per te vazhduar projekte te vjetra.
Bricjapi
Dikush i afert me ju do ju kerkoje ne favor, edhe pse behet fjale per dike qe e keni shume per zemer nuk do mund ta ndihmoni dot. Kjo situate nuk ka pse tju veje ne siklet, pasi jo gjithmone duhet te tregoheni disponibel ndaj te tjereve.
Ujori
Jeni shume te turbullt per te marre vendime sot, prandaj te tjeret ju shohin me dyshim, sikur ta dine gjendjen tuaj aktuale emocionale. Prandja eshe e rendesishme te reflektoni por pa rene ne sy te te tjereve.
Peshqit
Mbase ka gjera ne jete me te veshtira sesa kaq, por situata aktuale ju ka bere te plogesht, dhe te mendoni veten si ne buze te gremines. Ju keshilloj te punoni fort pa pritur qe dikush tjeter te vije te punoje ne vend tuaj. Qetesohuni dhe ushqeheni veten se gjithca do zgjidhet.
Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: