Dashi
Do keni nje sere ceshtjesh per te zgjedhur sot, gjera te vogla qe i keni lene mbas dore, ose keni shpresuar se dikush tjeter ka qene duke u marre me to. Sot eshte dita ti zgjidhni te gjitha keto. Keni gjithcka ne dispozicionin tuaj, kohen, mjetet, deshiren per te punuar.
Demi
Keni kohe qe po po mendoni se cfare duhet te beni per te evituar nje situate pune per te cilen nnuk jeni gati te jepni pergjigjen e duhur. Te evitosh dike eshte teper e veshtire pasi jeni ju protagonisti kryesor i kesaj historie. Prandja menohuni mire per alibine qe do te krijoni.
Binjaket
Neser nuk keni mjaftushem ide se si ta mbushni diten e sotme, perpiquni te mos rrini kot por ta mbushni diten me gjera reale. Edhe nese beni dicka qe nuk del sipas planeve tuaj, jua siguroj qe do jeni me te kenaqur sesa te mos e provonit, pasi te pakten u perpoqet.
Gaforrja
Bujaria juaj sot do kaloje cdo parashikim, do i vini ne ndihme dikujt qe eshte ne shume veshtiresi. Ju nuk i njihni barrjerat kur vjen puna per tju ardhur ne ndihme te tjereve. Bujaria juaj sot do merret per dobesi nga disa njerez, dhe kjo vjen si pasoje pasi ju nuk dini te dalloni ate qe eshte e vertete nga ajo qe eshte e gabuar.
Luani
Keni shume njerez prane dhe te gjithe ju adhurojne, pasi keni treguar gjithmone aftesi shume te mira krijuese. Sot do perpiqeni shume qe te mos I zhgenjeni njerzit rrotull jush, pasi ju kane kerkuar rezultate dhe ju I keni premtuar me te miren. Te humbasesh per ju nuk ka kuptim.
Virgjeresha
Cdo here qe dikush ju kerkon nje nder, ju me justifikime te besushme arini te largoheni dhe te mos e ndihmoni. Madje nuk doni fare tju pyesin per ceshtje qe nuk ju takojne juve. Por duhet te kuptoni qe ne kete menyre indiferente te te sjellulrit humbisni miq te mire te cilet duhet ti keni prane. Prandja ndryshoni sjellje.
Peshorja
Ata te cilet jane afer jush mbase nuk po marrin vendimet e duhura, te pakten jo ne kete ceshtje. Ju keni dhene me te miren nga vetja por fatkeqsisht jo cdo gje varet nga ju. Nese ju me te vertete i vleresoni keta njerez atehere perpiquni ta mirkuptoni situaten, do e shihni qe cdo gje do qetesohet se shpejti.
Akrepi
Mos insistoni te mbyllni nje ceshtje te lene mas dore, pasi nuk do gjeni nje zgjidhje te duhur dhe do zhgenjeni, te pakten jo sot. Keto dite lerini gjerat keshtu sic jane. Do e shihni qe me kalimin e kohes cdo gje do marre rrugen e duhur, dhe do me jepni te drejte.
Shigjetari
Cdo here qe keni te beni me njerez qe nuk ju pelqejne, perpiqeni te silleni indiferente ne menyre qe tju largohen. Sot keta njerez do e kuptojne sjelljen tuaj, dhe ju nuk do dilni shume pozitive ne syte e te tjereve. Nuk keni arsye pse e silleni keq, shtiruni per pak minuta dhe cdo gje do jete me e lehte.
Bricjapi
Edhe pse keni pasur qellime te mira, fatkeqesisht te tjeter nuk jane kenaqur nga puna juaj. I vetmi ngushellim eshte te qani dhe te merrni shembull nga te tjeret te cilet kane arritur gjithcka duke u treguar pak egoiste. Heren tjeter silluni si ata.
Ujori
Dita do nise me se miri, mbase do jete dita me e mire e gjithe kesaj periudhe, prandaj buzeqeshini te gjithe atyre qe e bene diten tuaj kaq te vecante. Me pak me shume perpjekje dhe mirkuptim nga ana juaj cdo dite mund te behet e tille.
Peshqit
Ju ndodh shpesh te degjoni njerez qe flasin keq per ju mbrapa shpine, kjo eshte normale pasi kane zili arritjet tuaja. E vetmja gje qe mund te beni eshte te vazhdoni punen tuaj pa e vrare mendjen. E di qe dhe durimi ka nje kufi, por nese flisni gjerat do perkeqsohen.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb