29 mars

Dashi
Gjithmone te tjeret ju kane respektuar, por eshte momenti ti beni pyetje vetes, nese eshte pozicioni i punes qe ju ka falur kete respekt, apo e keni fituar fale karakterit tuaj. Nga kjo varet nje mardhenie teper e rendesishme per ju.

Demi
Lereni insitiktin tuaj tju udheheqe sot, pa e vrare mendjen se cfare do mendojne te tjeret. Dhe ju e meritoni qe te jeni vetvetja, dhe te shprehni ate qe mendoni. Eshte mire qe te beni kompromis me veten, dhe ne disa raste te silleni natyreshem.

Binjaket
Nese nuk keni asnje benefit nga njerizt qe sapo keni njohur, ju keshilloj te mos i mbani shume afer vetes. Mbani afer miqte e vjeter dhe besnike. Jane te vetmit qe ju qendrojne prane pa interes dhe qe ne te ardhmen e dini qe do te jene prap atje me ju.

Gaforja
Ju ndodh shpesh te zgjoheni me humor te keq, pa asnje arsye, kjo luhatje humori ju shoqeron gjate gjithe dites duke ju shkaktuar vetem konflikte. Nese e shihni me syrin e ftohte, do vini re se kur njerzit ju shohin ne kete gjendje, perpiqen tju evitojne kjo pasi humori juaj i bezdis, prandja perpiquni ta ndryshoni kete sjelle aspak te kendeshme.

Luani
Mos rrini vetem sot, ju jeni te bekuar pasi keni prane vetes njerez qe ju duan dhe ju mbeshtesin ne cdo hap. Nese jeni single sot ne jeten tuaj do vije dikush qe do ju fale shume dashuri dhe entuziazem. Merreni seriozisht kete lumturi.

Virgjeresha
Mbase mendoni shume per veten dhe pak per te tjeret, ose e anasjellta. Cilado qofte nga keto te dyja, balanconi kohen dhe situatat dhe do keni cdo gje qe doni si nga vetja ashtu dhe nga te tjeret. Mos u perqendroni vetem ne nje situate te caktuar, perpiquni te gjeni ekujlibrin e duhur.

Peshorja
Preferoni te perdorni te gjitha aftesite tuaja bindese kur e dini se keni influence tek dikush, mendoj se eshte me mire ti tregoni se si realisht gjerat jane. Sic e dini cdo gje del ne shesh, dhe do hasni nje sere problemesh. Pavaresisht kesaj ata qe vertet ju kane per zemer do ju kuptojne ne cfaredo situate.

Akrepi
Nese doni qe jeta juaj te ndryshoje, duhet ti kerkoni ndihme nje njeriu potencial. Edhe pse situata ne te cilen ndodheni ju ben te mendoni se eshte fundi i botes, jua a siguroj qe keni vetem mbeshtetjen e dikujt qe tju mesoje se cila eshte rruga e duhur qe duhet te ndiqni.

Shigjetari
Po ecni te sigurt ne mes te turmes, do bini ne sy me shpejt sec ju e imagjinonit. Mase nuk do ndodhe sot apo neser, por ne nje kohe jo shume te larget do ju jepet nje mundesi e mire. Kur impenjohesh vertet, eshte gjithmone dikush qe ju vlereson, dhe nga keto vleresime duhet te perfitosh gjithmone dhe te vraposh me shpejt se ata qe duan tju pengojne.

Bricjapi
Zgjedhjet tuaja ose te dikujt tjeter sot nuk do jene te duhurat, pasi do demtojne njerzit rrotull jush. Beni kujdes dhe kujtoni evenimentet e fundit ku keni qene, pasi keni demtuar dike qe nuk e ka merituar. Prandja kujdes me vendimet e nxituara.

Ujori
Keni nevoje te hyni ne kontakt me njerzit qe jane afer jush, per tu ndjere pjese e shoqerise. Keni nevoje gjithashtu qe ata tju shohin si pjese te tyren dhe te kene nevoje per kontributin qe ju mund te jepni. Duhet te beheni miq me ta pasi kjo eshte nje okazion qe do ju beje te ndiheni te kenaqur me veten. Mos hidhni poshte cdo gje vetem nga krenaria.

Peshqit
Natyra juaj eshte gjithmone e qeshur, aq sa njerzit rrotull jush presin gjithmone nga ju qe te jeni shpirti gazmor i shoqerise. Sot mos i zhgenjeni edhe pse sjeni shume ne humor. Ne fakt dita e sotme nuk do nise sic e prisnit, dhe do ju duhet disa here te ndryshoni planet, mos u trembni se dita do perfundoje me se miri.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: