Dashi
Puna e palodhur nuk është specialiteti juaj, por sot do ta kuptoni se është një domosdoshmëri. Ju pëlqen imazhi juaj i një personi vazhdimisht të lumtur, i cili mund të luajë gjithë ditën dhe të arrijë të pamundurën.

Demi
Sot do të ndjeni një presion të madh nga personat që ju rrethojnë. Ju ndjeni nevojën për të arritur një nivel të caktuar të performancës me përsosmëri absolute. Shumica e këtij presioni në fakt vjen nga brenda, jo nga të tjerët.

Binjakët
Nuk do të keni shumë mbështetje nga të tjerët, kështu që mund të kurseni energjinë tuaj duke u përpjekur të merrni këshilla nga njerëzit përreth jush. Është më mirë të bëni kërkimet tuaja në libra, revista dhe periodikë. Përgjigjet tuaja janë aty.

Gaforrja
Jeni në një pozicion të mirë sot për të përfituar nga një situatë që po ngec. Njerëzit kanë nevojë për drejtim. Personaliteti juaj natyral i marrjes së përgjegjësisë është pikërisht ajo që nevojitet – prandaj mos kini frikë të ngriheni dhe të merrni drejtimin.

Luani
Kryeni punën tuaj herët sot. Ngrihuni një ose dy orë shtesë përpara se normalisht dhe përfitoni nga kjo kohë e vlefshme. Do të jeni shumë më produktivë në këto orë të para të mëngjesit. Kur të vijë pasditja, do të ndodhë edhe përtacia.

Virgjëresha
Mendja juaj mund të jetë duke shkuar në disa drejtime të ndryshme, dhe kjo mund të jetë pak shqetësuese. Mundohuni të bëni pushime dhe të qëndroni të përqendruar. Nuk do të arrini asgjë nëse jeni në panik.

Peshorja
Sot mund të përjetoni rritje të aktivitetit fizik dhe mendor. Ndoshta do t’ju duhet të lexoni ose shkruani shumë shpejt, të bëni një numër telefonatash ose të kryeni më shumë detyra sesa zakonisht. Shfrytëzojeni këtë energji.

Akrepi
Nuk jeni në humorin më të mirë sot dhe kjo ka gjasa t’ju bëjë më pak të sigurt në punë. Kujdes sepse këtu ka rrezik. Të kesh shumë besim te të tjerët ju bën të ndjeshëm ndaj ideve të gabuara. Në fund të fundit, besoni vetëm veten tuaj.

Shigjetari
Idetë e të tjerëve mund t’ju duken krejtësisht të huaja sot. Reagimi juaj i parë do të jetë t’i hidhni poshtë plotësisht. Mos jini shumë të nxituar për ta bërë këtë. Ju mund të mësoni shumë nga mençuria e të tjerëve.

Bricjapi
Ju keni një informacion të rëndësishëm që ju nevojitet për të kaluar nëpër sistem sot. Një forcë po ju bllokon rrugën. Duket se dikush automatikisht po kundërshton të gjitha idetë e reja. Mos e humbni shpresën në këtë moment.

Ujori
Komunikimi do të jetë i ngatërruar sot dhe do të zbuloni se sa më shumë informacion të merrni nga të tjerët, aq më shumë konfuz do të bëheni. Përpjekja për të zgjidhur të gjitha pjesët që mungojnë do të jetë jashtëzakonisht sfiduese. Mos merrni vendime të rëndësishme sot.

Peshqit
Do të merrni një energji të ngrohtë nga Universi sot. Kjo kombinon energjitë tuaja mashkullore dhe femërore në një mënyrë paqësore, harmonike dhe ju lejon të përfshiheni në aktivitete argëtuese që përfshijnë të dashuruarit dhe anëtarët e familjes.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb