Dashi
Dikush do të përpiqet t’ju kontrollojë. Ka gjasa të dëgjoni një thashethem për dikë pranë jush. Mos u besoni informacioneve të paverifikuara. Në mbrëmje rekomandohet që të shkoni në vendin tuaj të preferuar të argëtimit.
Demi
Disa Dema do të kenë shumë besim në vetvete. Kjo do t’ju ndihmojë të arrini sukses në karrierë. Megjithatë, shmangni presionin e tepërt në marrëdhëniet personale. Silluni me xhentilesë dhe takt. Mos provoni sot sporte ekstreme.
Binjakët
Këtë të mërkurë do të përballeni me disa rrethana të ndryshme. Ka gjasa që të mos realizoni disa prej planeve tuaja, për shkak të disa arsyeve të rëndësishme. Bëni durim, pasi gjithçka do të marrë drejtimin e duhur në mbrëmje. Disa Binjakë do të realizojnë një takim romantik, të cilin keni ditë që e prisni.
Gaforrja
Gaforret nuk do të kalojnë një ditë të vështirë. Disa prej synimeve tuaja do të realizohen lehtësisht. Megjithatë, mos besoni se do të ndodhin mrekullitë. Përpiquni të kontrolloni fjalët, pasi ka gjasa të ofendoni dikë.
Luani
Luanët nuk do të kenë besim tek aftësitë e tyre sot. Ndoshta shkaku i këtij pesimizmi do të jetë një incident në mëngjes. Nuk keni pse t’i provoni vetes se jeni të mirë për gjithçka. Sjellja juaj do të vlerësohet nga partneri/partnerja.
Virgjëresha
Të lindurit e kësaj shenje duhet t’i pranojnë këshillat e të afërmve të tyre. Ndoshta e vërteta që ata do të thonë do t’ju tingëllojë hidhur, por bëni mirë ta vlerësoni me objektivitet atë që po ndodh rreth jush. Vazhdoni të ndiqni ëndrrat tuaja.
Peshorja
Peshoret mund të triumfojnë sot. Ekziston një probabilitet i lartë që të shënoni sukses në marrëdhëniet tuaja personale. Sot ka gjasa të festoni në familje për një rast të veçantë. Rekomandohet të mos e neglizhoni dikë që do ju shfaqë ndjenjat.
Akrepi
Akrepat mund të bëjnë gjithçka këtë të mërkurë. Do të zgjidhni një problem shumë të ndërlikuar. Në mbrëmje nuk do të ndiheni mirë nga ana shëndetësore. Megjithatë, kjo gjendje do të kalojë shumë shpejt.
Shigjetari
Dita e sotme do t’ju duket shumë e gjatë dhe e lodhshme. Shanset janë të larta që të bëni gjëra që do t’ju irritojnë, ose stresojnë. Këtu mund të përfshihet edhe mungesa e një keqkuptimi me të afërmit tuaj, ose një mosmarrëveshje me një prej kolegëve tuaj.
Bricjapi
Bricjapët nuk duhet të ndërmarrin sot rolin e mentorit. Personi të cilit do t’i jepni dije nga eksperienca juaj do të rezultojë i pakujdesshëm ose mosmirënjohës. Bëni mirë të lidheni me persona që keni besim dhe që tregojnë interes për problemet tuaja.
Ujori
Bëni kujdes me shëndetin. Mund të keni nevojë të shkoni te mjeku, ose të bëni analiza mjekësore. Mbrëmjen do ta kaloni në qetësi, të izoluar nga informacione të panevojshme.
Peshqit
Ka gjasa të shënoni sukses në biznes. Gjithashtu, mund të komunikoni me një person me influencë. Do të karakterizoheni nga optimizmi gjatë kësaj të mërkure, i cili do t’ju ndihmojë shumë të ecni përpara.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb