Dashi
Do të keni kohë mjaftueshëm këtë të shtunë për t’iu përkushtuar vetes suaj. Sa i përket aspektit financiar duhet të kujtoni se ka ardhur momenti të ktheni një borxh të vjetër. Jeta juaj e dashurisë do të marrë një kthesë të bukur sot.

Demi
Ribashkimi me një mik të vjetër do t’ju ndriçojë shpirtin. Përpiquni të shmangni një konflikt të mundshëm me një person pran jush. Mbani pasionin nën kontroll pasi mund të vërë në rrezik lidhjen tuaj të dashurisë.

Binjakët
Puna kreative do t’ju bëjë të ndiheni tejet të relaksuar. Ka gjasa që me partnerin/partneren tuaj të diskutoni rreth gjendjes suaj financiare dhe të ardhmes. Mos u sillni si skllave në lidhjen tuaj në çift.

Gaforrja
Ekziston mundësia që së shpejti të realizoni një udhëtim në kuadër të profesionit tuaj. Kjo mund t’ju lodhë paksa, por ka gjasa të keni përfitime. Marrëdhënie juaj në çift nuk do të jetë në ditën më të mirë.

Luani
Ka gjasa që gjatë kësaj të shtune të përballeni me disa probleme financiare, duke u shkaktuar shqetësim në pjesën më të madhe të ditës. Mos e neglizhoni jetën shoqërore, pasi do të ndiheni shumë më mirë. Planifikoni diçka speciale për në mbrëmje duke e shndërruar atë sa më romantike.

Virgjëresha
Prindërit e kësaj shenje mund të mos jenë të kënaqur me fëmijët e tyre gjatë ditës së sotme. Mbani veten nën kontroll dhe mos vërshoni menjëherë me kritika. Përgjegjësitë familjare do të jenë në rritje, duke mos përjashtuar mundësinë e tensionit në familje.

Peshorja
Do të ishte e udhës të përfshiheshit në punë kreative. Nëse do të qëndroni ulur gjatë gjithë ditës, nuk do të ndikojë aspak mirë në gjendjen tuaj psikologjike. Mos e nxisni partnerin për asgjë, pasi kjo nuk do të ndikojë aspak mirë në marrëdhënien tuaj.

Akrepi
Gjendja juaj shëndetësore do të jetë mjaft e mirë. Sa i përket anës ekonomike, do të jetë e qëndrueshme, ndërsa përmirësimi priten në një tjetër periudhë. Partneri/partnerja juaj do të lëndohet, për shkak të një fjale që mund të thoni padashur.

Shigjetari
Ekziston mundësia të kaloni një ditë të tensionuar. Dikush mund të përpiqet të përfitojë prej jush sot. Sa i përket aspektit ekonomik, mund të arrini një marrëveshje të mirë financiare. Partneri/partnerja juaj pret t’i dhuroni një mbrëmje romantike këtë të shtunë, ndaj mos e zhgënjeni.

Bricjapi
Përpiquni të jeni sa më të qetë gjatë ditës së sotme. Rekomandohet t’i përmbaheni planit tuaj, pasi do ta keni më të lehtë për të vepruar. Sa i përket jetës në çift, do të kaloni një mbrëmje ashtu sikurse e dëshironi.

Ujori
Analizojini për mirë personat që ju rrethojë. Rekomandohet të largoni ata që tërhiqen lehtë, nuk kanë besim tek ju apo që duan të përfitojnë prej jush. Nuk këshillohet të ndërmerrni iniciative për projekte të reja gjatë kësaj periudhe.

Peshqit
Nuk do të keni asnjë arsye për t’u shqetësuar. Sot do të udhëhiqeni nga pozitiviteti. Mund të relaksoheni dhe të mendoheni për të ardhmen.
Sa i përket jetës në çift nuk parashikohen ndryshime.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb