Dashi
Është koha për të vënë rregull në shpërndarjen tuaj të ideve. Është koha që ju të thjeshtoni gjërat. Pjesa më e madhe e energjisë suaj është humbur kohët e fundit pasi ajo shkon jashtë në qindra drejtime të ndryshme. Tani duhet të jeni më të ndërgjegjshëm për t’u përqendruar.

Demi
Nuk ju pëlqen kritika dhe zakonisht kur dikush është kritik, ju mbylleni në vetvete. Ju zemëroheni me të sepse ai person po lëndon ndjenjat tuaja. Kthejeni perspektivën tuaj dhe kuptoni se ky person po ju bën një nder.

Binjakët
Ju ndjeni pak presion në momentin aktual sepse nuk po ndiqni një lloj “rruge” të përshkruar. Qasja juaj nuk është domosdoshmërisht një qasje tradicionale, dhe kështu ndoshta ju ndiheni sikur është e pavlefshme. Rruga juaj është rruga e duhur për ju.

Gaforrja
Të tjerët rreth jush po ju vërtetojnë për punën tuaj të palodhur dhe përpjekjet e ndërgjegjshme dhe të përpikta. Ky reagim pozitiv sigurisht që ndihet mirë, dhe është i nevojshëm. Ju e keni fituar atë. Sot po ndiheni aq mirë sa jeni të gatshëm të bëni edhe një hap më tej.

Luani
Merrni një moment për të reflektuar mbi qëllimet tuaja afatgjata. Tani është koha për t’u bazuar dhe për të marrë një perspektivë realiste për situatën tuaj. Në mënyrë që të jeni të suksesshëm në aspektin profesional duhet të keni të paktën një këmbë në tokë.

Virgjëresha
Të qenit me të tjerët do t’ju japë kënaqësi të jashtëzakonshme. Të tjerët po ju mbështesin dhe ju lavdërojnë për punën e vështirë që keni bërë. Të tjerët janë të gatshëm të përputhen me përpjekjet tuaja, duke e bërë më të lehtë për ju të kryeni punën tuaj.

Peshorja
Ju po ndjeni presion nga jashtë që ju thotë se duhet të përputheni me një mënyrë të caktuar të menduari ose metodë pune. Ndoshta ju keni filluar të humbni besimin në veten tuaj për shkak të këtij presioni të jashtëm. Në vend të kësaj, shfaqni stilin tuaj unik.

Akrepi
Edhe nëse nuk jeni duke punuar sot, puna është ende në mendjen tuaj. Truri juaj është në shpejtësi të lartë, dhe këtu nuk ka asnjë problem. Një ide që keni sot ia vlen të ndiqet. Keni arritur një pikë të re nisjeje; kështu, mos ngurroni të mbillni disa fara të reja në këtë kohë.

Shigjetari
Ju mund ta gjeni veten të përhumbur nga një ide e vazhdueshme. Atmosfera qiellore sot sjell parajsën në tokë, nëse mund të gjeni kohë për të lejuar që kjo të ndodhë. Çfarëdo që ka ndodhur kohët e fundit në jetën tuaj të dashurisë, mund të bëni një fillim të ri sot duke dëgjuar zërin delikat që ju kërkon të jeni ndryshe.

Bricjapi
Tranzitet planetare ju inkurajojnë të shkoni me guxim atje ku nuk keni qenë kurrë më parë. Nëse fytyra e një personi të caktuar ka pasur atë efekt bezdisës tek ju, atëherë ndoshta është koha për të bërë diçka për këtë.

Ujori
Ju do të dëshironi të shkoni përpara, por mund të përfundoni duke shkuar prapa. Ju mund të dëshironi të tregoni saktësisht se si ndiheni, por të mos jepni asnjë sekret të vetëm. Kjo mund të jetë një nga mbrëmjet tuaja më argëtuese për ca kohë!

Peshqit
Po gjeni mënyra për të krijuar rregull me faktet që keni mbledhur. Ngadalë po ndërtoni një strukturë ose një kornizë që funksionon mirë me situatën tuaj. Qasja juaj është praktike dhe e fortë. Përpjekjet tuaja do të shpërblehen.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: