Dashi
Të lindurit e kësaj shenje do të ndihen në humor të mirë thuaj gjatë gjithë ditës. Do të keni një ditë të mbushur plot aktivitete. Bëni plan që sot të organizoni një mbrëmje me miq. Do të argëtoheni dhe do të qeshni pafund.

Demi
Meditimi do të ishte çelsi i një dite të qetë për këtë të diel. Do të përpiqeni të largoni mendjen nga problemet me të cilat mund të jeni përballur gjatë kësaj jave. Shëtitja në natyrë do të ishte gjithashtu një zgjidhje shumë e mire, por sigurisht nën shoqëri të mirë.

Binjakët
Krijimtaria juaj është në kulmet e saj edhe pse mund të mos e keni vënë re për shkak të punës apo gjërave të përditshme që ju zënë shumë kohë.
Ka gjasa të gjeni frymëzimin e duhur për të pikturuar apo shkruar dhe të lini mënjanë atë që jeni duke bërë. Shpenzoni më tepër kohë me veten tuaj, pasi do të jeni shumë të kënaqur nga rezultati.

Gaforrja
Bëni kujdes ditën e sotme dhe mos u përqëndroni në detaje të parëndësishme. Ndryshoni mënyrën e të menduarit sepse nuk po ju lejon të ecni përpara. Nëse keni ndërmend të kritikoni dikë, nuk është dita e duhur.

Luani
Sot do të ndiheni sikur jeni mbi re. Pas gjithë lodhjes që keni patur në punë, duket sikur mendjes tuaj do t’i duhen disa ditë pushim. Mundohuni të relaksoheni dhe të argëtoheni, edhe pse nuk do jeni në humor shumë të mirë.

Virgjëresha
Sot ka gjasa të komunikoni me dikë me të cilin nuk keni folur prej kohësh. Do të ndjeni shumë nostalgji për kohët e mëparshme kur ishit më të qetë dhe miqtë tuaj ishin pranë jush. Sa i përket marrëdhënies në çift, do të jetë një ditë e qetë ku do të keni kohë mjaftueshëm për të qëndruar pranë njëri-tjetrit.

Peshorja
Mundohuni të tregoheni më të durueshëm dhe të dashur me të afermit tuaj sot. Nëse jeni prindër, ka gjasa që fëmijët tuaj të kenë nevojë për më shumë vëmendje dhe siguri të veçantë që vetëm ju mund t’ia ofroni. Mundohuni ta ktheni këtë në përparësi ndaj çështjeve të tjera.

Akrepi
Intuita juaj do tju ndihmoje te kuptoni mire shpresat dhe endrrat e te tjereve. Sidoqoftë, kjo mund të jetë pak e ndërlikuar në një situatë sociale. Mos u ndalni shumë te mendimet e të tjerëve. Në vend të kësaj, mendoni se si të jeni më të lumtur.

Shigjetari
Ju e dini mirë se mund të mbështeteni te të gjithë miqtë tuaj në rast nevoje. Kjo nuk është koha që të ndiheni në siklet apo të ngurroni të kërkoni ndihmë. Mos e mendoni veten si një barrë për të tjerët.

Bricjapi
Dita e sotme do të jetë një ditë për të mos u humbur. Nëse dikush ju ka lënduar ose zhgënjyer, bëni mirë ta falni dhe të ecni përpara, pasi nëse do të mbani mëri, nuk do të jetë aspak në favorin tuaj. Partneri/parterja do t’ju kërkojë vëmendje maksimale.

Ujori
Nëse po përgatiteni të merrni një vendimi të rëndësishëm në jetën tuaj personale, përpiquni ta shtyni atë për një moment tjetër. Nëse doni të jeni të sigurt që të merrni atë që dëshironi, duhet të prisni edhe pak. Mendoni me qetësi dhe mos u tregoni pesimist.

Peshqit
Ngjarjet e kësaj dite mund të krijojnë shumë pasiguri në të ardhmen tuaj të afërt, por mos e prishni qetësinë. Mos jini tepër konservator në të menduarit tuaj dhe respektoni njerëzit që bëjnë zgjedhje që janë shumë të ndryshme nga ju.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb