Dashi

Qasja juaj e rastësishme ndaj punës nuk do të fitojë shumë pikë me shefin sot – ose me bashkëpunëtorët/klientët tuaj për këtë çështje. Kjo është një kohë e rëndësishme që ju t’u tregoni të tjerëve se jeni praktik, pavarësisht prirjeve tuaja.

Demi

Sa më shumë që mund të dëshironi të ecni përpara sot, është më mirë të ngadalësoni. Përdoreni këtë ditë për të planifikuar – jo domosdoshmërisht për të vepruar. Tregojuni njerëzve në vendin tuaj të punës se nuk do të bëni një lëvizje tjetër përpara se të jeni në terren të fortë.

Binjaket

Askush nuk do t’ju marrë seriozisht ndërsa bëni punën tuaj sot, nëse nuk keni fakte të forta dhe prova konkrete për të mbështetur atë që thoni. Nëse duhet të bëni ndonjë lloj prezantimi virtual, sigurohuni që jeni të përgatitur mirë. Të tjerët do t’i shohin vrimat në planin tuaj.

Gaforrja

Ju mund të prisni një ditë të këndshme. As çështjet familjare dhe as çështjet e karrierës nuk do t’ju turbullojnë shpirtin, pasi gjithçka duket se po ecën normalisht dhe sipas planit. Për më tepër, aspektet e ditës duket se po ju ftojnë të jeni pak më aventurier se zakonisht.

Luani

Nuk ka dyshim se dita e sotme do të jetë e shkëlqyer. Ju mund të gjeni kënaqësi që ju vendos një buzëqeshje në fytyrën tuaj dhe rrit moralin tuaj. Ka gjasa që po sfidoni disa nga vlerat tuaja thelbësore. Miratimi nga njerëzit e dashur ju jep sigurinë se gjithçka është e mundur.

Virgjeresha

Parashikimi është i mrekullueshëm sot, Virgjëresha. Ju mund t’i keni bërë vetes një mijë pyetje se çfarë do të bëhet me ju, veçanërisht në lidhje me karrierën tuaj. Jetoni për momentin, jini në të tashmen dhe dijeni se gjithçka është e mundur në të ardhmen.

Peshorja

Pranojeni. ju keni një tendencë për të ikur nga konfliktet në marrëdhënie. Kjo mund t’ju futë në disa situata të komplikuara. Ju nuk guxoni gjithmonë të thoni atë që mendoni, dhe kjo mund të bllokojë energjinë dhe vendosmërinë tuaj.

Akrepi

A mendoni se fuqia juaj është rritur? Ju mund të mos dini se çfarë të bëni me këtë forcë të sapogjetur. Përdorimi i fuqisë është diçka që njeriu mëson me kalimin e kohës. Nëse e lini të ngecë, do të krijojë disa pengesa kokëfortë.

Shigjetari

Mund të mendoni se marrëdhëniet tuaja aktuale janë më të ndërlikuara se kurrë. Kjo ndodh sepse po kaloni një periudhë kur shumë planetë po përpiqen të hedhin dritë mbi motivimet tuaja të fshehura. Kur të keni mbaruar analizat dhe të keni kuptuar se çfarë ju nxit vërtet, marrëdhëniet tuaja do të duken shumë më të thjeshta.

Bricjapi

Ju mund të jeni të frustruar sot kur ndiheni të kufizuar nga rregullat dhe traditat ndërsa bëni punën tuaj që mendoni se është e vjetëruar. Mos kini frikë të komunikoni me eprorët tuaj për këtë çështje, por sigurohuni që të keni një plan solid përpara se ta bëni këtë.

Ujori

Mund të mos jeni aq të guximshëm dhe optimistë sa punoni sot siç jeni zakonisht, por lajmi i mirë është se do ta përfundoni punën tuaj. Efikasiteti juaj sot është i jashtëzakonshëm për sa kohë që mund ta mbani veten të fokusuar në detyrën në fjalë.

Peshqit

Lista e gjërave që bëni në fillim të ditës që duhet të arrini zvogëlohet shpejt ndërsa e përfundoni punën tuaj në mënyrë më efikase dhe pa mundim se zakonisht. Sigurohuni që ta përgëzoni për gjithçka që keni arritur sot. Ti e meriton.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: