Dashi

Mos e fajoni vetën për gjithçka që po ndodh kohët e fundit, pasi kjo mund t’ju rëndojë psikoligjikisht. Ekziston mundësia të bëni disa ndryshime në arredimin e shtëpisë. Idetë e reja do t’ju sjellin rezultate të kënqshme.
Demi
Një i afërmi juaj mund të bëhet shumë kërkues ndaj jush, ndaj bëni kujdes të mos premtoni gjëra të cilat do të jetë e vështirë t’i realizoni. Mos shkaktoni stres vetëm për të kënaqur të tjerët. Tregoni kujdes të veçantë për financat. Progresi i ngadalshëm në punë, do t’ju shkaktojë disa probleme.
Binjakët
Mos flisni vazhdimisht lidhur me idetë tuaja për të ardhmen. Ka gjasa të përfshiheni në një marrëdhënie të re romantike. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj do t’ju japë kohën e duhur për të folur haptazi me të.
Gaforrja
Bëni durim dhe përpiquni t’i kuptoni anëtarët e familjes suaj. Ka gjasa të humbni qetësinë gjatë një debati, por bëni kujdes me fjalët pasi mund të pendoheni më vonë. Marrëdhënia me partnerin/partneren tuaj mund të ndërlikohet për shkak të ndërhyrjes së dikujt tjetër.
Luani
Duhet të punoni për disa çështje, të cilat nuk i keni zgjidhur ende. Mos ia impononi mendimin tuaj të tjerëve. Ka gjasa që të realizoni një udhëtim të papritur, i cili mund t’ju sjellë mjaft surpriza, të cilat vështirë se i kishit menduar ndonjëherë.
Virgjëresha
Rekomandohet të mbani veten nën kontroll. Mos i kushtoni rëndësi çdo fjale që mund të dëgjoni përreth, pasi kjo do t’ju sjellë vetëm shqetësim. Fëmijët do t’ju kërkojnë më shumë vëmendje, ndaj përpiquni t’i jepni më shumë atyre.
Peshorja
Kushtojini më shumë vëmendje marrëdhënies me partnerin/partneren tuaj. Do të ishte mirë të organizoni më mirë ditën tuaj të punës, në mënyrë që të keni kohë edhe për aktivitete të tjera pas pune.
Akrepi
Ekziston mundësia të përballeni me vështirësi financiare. Ndoshta ka ardhur momenti që të mendoni alternativa të tjera pune. Mos u dorëzëzoni, por këshillohuni me familjen para se të merrni një vendim lidhur me këtë çështje.
Shigjetari
Do të kaloni një ditë të qetë dhe do të keni kohë mjaftueshëm për tu relaksuar. Vendosni prioritetet, në mënyrë që të mos çoni asnjë moment dëm. Në mbrëmje mund të jeni pjesë e një darke mjaft të këndshme, duke e përmbyllur ditën më mirë seç mund ta kishit menduar.
Bricjapi
Nuk rekomandohet të rrezikoni sot. Kjo këshillë vlen për të gjitha fushat e jetës. Do të bënit mirë të vëzhgonit çfarë po ndodh, mendoni rreth saj dhe dilni në një përfundim. Bëni kujdes me shëndetin, zgjidhni një dietë të re.
Ujori
Do të ndiheni shumë mirë emocionalisht. Nëse besoni vërtet tek vetja, përcaktoni një qëllim pasi ka gjasa ta arrini atë shumë lehtë. Nuk është dita e duhur për të eksperimentuar me stilin tuaj të veshjes.
Peshqit
Do të mendoni pozitivisht gjatë ditës së sotme. Mund të takoheni me miqtë tuaj të ngushtë me të cilët do diskutoni gjatë. Të lindurit e kësaj shenje  që merren me biznes do t’ju buzëqeshë fati. Idetë tuaja të reja do të mbështeten nga shumë persona, përfshirë këtu edhe investitorë.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb