Dashi

Duhet të bëni pak pushim për t’u qetësuar psikologjikisht. Përpiquni të mos investoni në disa skema të dyshimta financiare, me të cilat do të njiheni gjatë ditës së sotme. Ka gjasa të humbisni diçka, ndaj duhet të tregoheni shumë të vëmendshëm. Me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj do të zhvilloni një bisedë shumë romantike.

Demi

Sjellja juaj do të vlerësohet maksimalisht. Është dita e duhur për të komunikuar me persona, të cilët i takoni shumë rrallë. Romanca do të drejtojë zemrën tuaj. Aftësia për të ndihmuar të tjerët do të sjellë respekt ndaj jush.

Binjakët

Do të kaloni kohë duke kryer aktivitete sportive për të mbajtur trupin në formë. Duhet të mendoni për të realizuar disa ndryshime në arredimin e shtëpisë. Sot do të kuptoni sesa shumë ju do partneri/partnerja juaj.

Gaforrja

Do të përballeni me shumë gjëra, por ruani qetësinë, pasi do t’ju duhet të ndërmerrni vendime të rëndësishme. Do të kaloni një mbrëmje të mrekullueshme me miqtë. Do ta keni të vështirë të bëni partnerin/partneren tuaj të kuptojë pozicionin në të cilin ndodheni.

Luani

Nisni meditimin dhe jogën për t’u ndjerë mirë si fizikisht, ashtu edhe psikologjikisht. Ka gjasa që debati me një fqinjin/ën tuaj t’ju prishë humorin. Megjithatë ruani qetësinë, në të kundërt vetëm do të përkeqësoni situatën. Është e nevojshme të kaloni më shumë kohë me partnerin/en tuaj.

Virgjëresha

Do të ndiheni të mërzitur, pasi ka gjasa të përballeni me një problem shëndetësor. Ka gjasa t’ju krijohen burime të reja të të ardhurave. Mungesa e komunikimit me një person që ju e doni shumë, do t’ju shndërrohet në stres.

Peshorja

Bëni mirë të mendoni pozitivisht. Gjendja financiare do t’ju përmirësohet, por sërish do të ndjeni vështirësi në realizimin e planeve tuaja. Mbrëmja me partneren/partnerin tuaj do t’ju relaksojë dhe do t’ju krijojë një gjendje të mrekullueshme. Dikush mund t’ju komplimentojë.

Akrepi

Nëse jeni beqarë, Neptuni dhe Jupiteri miqësorë po bëjnë gjithçka, për t’ju mundësuar kënaqësi në sektorin sentimental. Gjithçka shkon vaj. Bashkëveprimi i Venusit dhe Marsit është garanci si gjithmonë se gjërat do të zgjasin dhe do të jenë konkrete.

Shigjetari

Sot do të përfshiheni në punë kreative. Ka gjasa të realizoni një plan shumë të rëndësishëm. Dikush do përpiqet t’ju lëndojë duke punuar kundër jush. Megjithatë aftësia juaj për të vepruar me zgjuarsi do t’iu bëjë ta kaloni këtë situatë.

Bricjapi

Sot të ndiheni shumë mirë nga ana shëndetësore dhe do të nisni të kryeni ushtrime fizike. Ka gjasa që një udhëtim që kishit planifikuar, t’ju shtyhet. Shmangni personat që përpiqen të prishin reputacionin tuaj.

Ujori

Do të vlerësoni një mikun tuaj për suksesin e arritur. Do të fitoni para sot, por për shkak të rritjes së shpenzimeve, do ta keni të vështirë të kurseni. Mund të merrni një lajm që do t’ju lumturojë pamasë.

Peshqit

Do të irritoheni dhe stresoheni për shkak të disa vendimeve të gabuara në të kaluarën. Nuk do të jeni në gjendje të vendosni se çfarë do të bëni në vijim. Duhet t’i kushtoni më shumë vëmendjen partnerit/partneres, pasi mund ta vini në rrezik marrëdhënien tuaj.

(Balkanweb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb