Një 37-vjeçar polak ka sulmuar me sëpatë pasagjerët e një treni në Brandenburg të Gjermanisë.

Mediat gjermane shkruajnë se një 17-vjeçar ka mbetur i plagosur rëndë në kokë dhe aktualisht është duke marrë ndihmë mjekësore në spital. Ngjarja ka ndodhur mesditën e sotme, rreth orës 13:00.

Në lidhje me autorin, ende nuk ka informacion nëse ka qenë nën ndikimin e drogës apo alkoolit.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb