HTC po mban një ngjarje javën e ardhshme, më 2 nëntor për të qenë preciz, për zbulimin e së paku një smartphone të ri. Dy pajisje të reja HTC janë përfolur kohët e fundit, U11 Plus dhe U11 Life që do të jetë pjesë e programit Android One.

Sot kompania tajvaneze ka lëshuar një imazh të ri për ngjarjen, duke na treguar një cellular smart që ka gjuhën e dizajnit të serive U, por edhe skanerin e gjurmëve të gishtave në anën e pasme – ndryshe nga anëtarët e kaluar të familjes, shkruan tg.

Një lëvizje e tillë ka qenë prej kohësh e përfolur për U11 Plus, që pritet të jetë smartfoni i parë i HTC-së me korniza shumë të vogla. Këto janë ndoshta arsyeja përse sensor dixhital biometrik duhej të vihej në pjesën e prapme të telefonit.

U11 Plus duhet të ketë një panel 5,44 x 1,440 x 2,880, Snapdragon 835 në krye, 4 ose 6GB RAM dhe 64 ose 128GB hapësirë ​​ruajtje. Një aparat fotografik kryesor me 12 MP me aperturë f / 1.7 dhe një revole selfie 8 MP do ta përmbyllin paketën.

Në anën tjetër, Life e U11 pritet të vijë me një ekran 5,2-inç 1080p, Snapdragon 630 ose 660 SoC, 3GB RAM, 32GB hapësirë ​​ruajtëse, një kamerë 16 MP dhe një gozhdë automatike prej 16 MP. Pajisja do të operojë me Android 8.0 Oreo që nga dita e parë dhe do të ketë një bateri prej 2,600 mAh.

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: