Pedagogu i Universitetit Politeknik, Klement Qerimi ka humbur jetën pas komplikacioneve të shkaktuar nga koronavirusi. Kanë qenë miq dhe të afërm që kanë shpërndarë lajmin me anë të postimeve në rrjetet sociale.

Mësohet se Qerimi ka pasur komplikacione të rënda dhe ka kaluar në intubim por nuk ia ka dalë që ta fitojë betejën me koronavirusin.

Klement Qerimi, 47-vjeç, ishte pedagog inxhinierie në Universitetin Politeknik. Në tërmetin e 26 nëntorit, Qerimi humbi shikimin, pasi mobiljet i kishin rënë në retinën e syrit të djathtë.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb