Hygeiadent , i pari Shërbim Dentar privat në vend i ngritur brenda një strukture spitalore është një garanci më shumë për cilësinë e shëndetit të gojës.

Klinika dentare Hygeiadent, pjese e strukturës spitalore te spitalit Hygeia i vjen ne ndihme cdo pacienti per problematikat e shëndetit te gojës. Ne saje te bashkëpunimit me prodhuesin e aparaturave dentare Sirona kjo klinike ofron shërbim ne kohe te shkurter dhe jep zgjidhje te problematikave si kirurgji, ortodonci, implantim dhe kujdes per higjienën e gojës per te gjitha moshat.

Dr. Roland Zhuka na shpjegon mbi lehtësitë dhe shërbimet qe HygeiaDent ofron

Një prej teknikave risi që Klinika Hygeiadent ofron: “CEREC” – Dhëmbë porcelani në 1 seancë të vetme. Teknika inovatore e rikonstruksionit të dhëmbit “CEREC” në një seancë të vetme: Skanim dhëmbi në mënyrë dixhitale, projektim & rindërtim i dhëmbit, pa kurora ose ura të përkohshme.

Gjithashtu ofrohet:  Digital Smile Design Sajë një programi kompjuterik pacientit i realizohet një propozimi dixhital i buzëqeshjes përpara se t’i nënshtrohet çdo lloj ndërhyrjeje përfundimtare. Pra mundësia për të zgjedhur buzëqeshjen tuaj më të mirë.

Veneer – Faseta porcelain, pra shtresa shumë të holla porcelani që ngjiten te dhëmbët e përparmë në mënyrë të përhershme, teknika këto që mundësojnë përmirësimin e estetikës së dhëmbëve si dhe i mbron ata nga dëmtimët.

Radiografia Dixhitale 2D dhe 3D 

Hygeiadent, Saktësi, preçizion & teknologji bashkëkohorë për buzëqeshjen tuaj.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb