MAQEDONI E VERIUT

Sot është 1 qershor dhe në Maqedoninë e Veriut kanë hyrë në fuqi masat e reja lehtësuese për pandeminë.

Nga sot qytetarët maqedonas mund të dalin pa maska në ambiente të hapura si dhe mund të organizojnë dasma deri në 100 veta, në tarraca apo oborre.

Po ashtu janë hapur dhe stadiumet në 30% të kapacitetit të tyre, por me distancë 1.5 deri në 2 metra.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb