17 shtetas sirianë, algjerianë e marokenë janë kapur mbrëmjen e së mërkurës.

Këta shtetas kanë hyrë nga Greqia në drejtim të Shqipërisë.

Burime bëjnë të ditur se refugjatët janë konstatuar nga policia në qytetin e Elbasanit dhe më pas është lajmëruar policia kufitare të cilët kanë bërë të mundur shoqërimin e tyre drejt Kapshticës për procedurat e kthimit mbrapsht.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: