Tre 15-vjeçarë, dy grekë dhe një shqiptar, janë arrestuar nga policia në Selanik, pasi dy prej tyre kanë hyrë në një shkollë nga dritarja dhe kanë shkaktuar dëme të vogla, ndërsa i treti mbante speca djegës.

Në fakt, njëri nga dy grekët posedonte një thikë. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës, në EPAL 1 të Stavroupolit, ndërsa të miturit janë arrestuar nga policia.

Ndaj tyre janë ngritur akuza për dëmtim të pasurisë së huaj, prishje të qetësisë së brendshme dhe shkelje të Ligjit për Armët.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb