Kapiteni i Kombëtares Shqiptare Elseid Hysaj dëshiron të besojë në shanset për të fituar ekipi i tij të shtunën përballë Francës në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020.
Hysaj ka folur për të përditshmen franceze France Football dy ditë para ndeshjes me Francën.

“Kapiteni i Kombëtares shqiptare Elseid Hysaj, 25 vjeç, shpreson që sulmuesit e tij të jenë realistë, të shtunën (20:45) në Stade de France, për ditën e pestë të kualifikimit në Euro 2020”, shkruan francefootball.

Hysaj ka shprehur besim tek ekipi i tij dhe trajneri Reja. “Ne duam rezultat pozitiv, nuk vijmë këtu për të humbur. Franca është Francë, por jam i sigurt që me këtë grup dhe me këtë trajner, ne do të tregojmë vlerat tona. Ne shkojmë atje me idenë për të marrë pikë, një ose tre, për të luajtur mirë dhe për marrë pushtetin në fushë. Sigurisht që ne mund të përballemi me një ekip më të fortë, por Shqipëria mund të fitojë”, theksoi 25-vjeçari.

France
France

Klasifikimi i grupit H
I pranishëm në Euro 2016, e vetmja fazë përfundimtare në histori e arritur ndonjëherë nga përzgjedhja shqiptare, mbrojtësi i Napolit dëshiron ta rivendosë këtë epikë. Një ëndërr, e cila kalon në shfrytëzime pas humbjeve në Islandë (0-1) dhe në shtëpi kundër Turqisë (0-2).

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb