GREQI

Një 53-vjeçar shqiptar i kërkuar ndërkombëtarisht për tentativë vrasjeje është arrestuar në Greqi. Në fakt veprën penale rezulton ta ketë kryer në Shqipëri dhe pritet ekstradimi nga vendi fqinj.

Momentalisht ai është dërguar në Prokurorinë e Apelit të Athinës teka ka pasur urdhër-arresti nga INTERPOL.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb