Diktatori koreanoverior Kim Jong-un ka shprehur pasoinin e tij për raketat duke ndërtuar dy qiellgërvishtëse të reja që i ngjajnë armëve të shkatërrimit në masë në kryeqytetin Phenian.

Dy kullat u zbuluan javën e kaluar në distriktin Hwasong, i cili ndan emrin e tij me llojin e raketave Hwasong të Koresë së Veriut .

“Dy ndërtesat e larta të banimit që ngrihen krah për krah drejt qiellit në distriktin Hwasong duket se u ngjajnë raketave Hwasong, krenaria e vendit tonë”, shkruhej në median shtetërore koreanoveriore.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb