Jose Morinho, në sezonin e tij të parë në kryeqytetin italian, arriti të dërgojë Romën në një finale evropiane, në finalen e Conference League. Si një mjeshtër i vërtetë arriti të “zgjoj” një qytet, të bëjë bashkë tifozët me ekipin ndërsa tashmë nuk nguron as ti bëjë një premtim të madh. Në një intervistë për Sky Sport Uk, tekniku portugez i premtojë besnikëri klubit, të paktën edhe në sezonin pasues:

“Ndodhem në një moment të qetë, pasi kam edhe dy vite kontratë. Klubi nuk më ka ftuar për të folur për rinovimin e mundshëm të kontratës, pra nuk më ka vendosur në pozita për të kthyer një përgjigje. Për këtë arsye është një moment i qetë, i ekuilibruar.

Mourinhooo
Mourinhooo

E sigurt 100% është se do të jem në krye të Romës edhe në sezonin e ri, personalisht nuk po kërkojë ndryshime. Personat që më njohin e dinë shumë mirë që nuk kam dëshirë të ndryshojë, nuk kam dëshirë të largohem në sezonin tim të dytë, nuk mund t’ia bëjë këtë klubit”, theksoi ndër të tjera Mourinho.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: