Pronari i një kompanie është bërë pjesë e një aksidenti të rëndë, duke e bërë “copë” Ferrarin e tij luksoz.

Darren Turner 46 vjeç, ishte mbi 2-fishin e shpejtësisë së lejuar në momentin e aksidentit. Ai u fut në rreth-rrotullim dhe më pas u përplas me një shtyllë nëse Ferrari i tij përfundoi në anën tjetër të rrugës.

Turner u dërgua në Spitalin Mbretëror të Worcester pas incidentit. Ai u shpall fajtor nga gjykata dhe pritet të dënohet për një vit si dhe ti pezullohet leja e qarkullimit për 4 vite e gjysmë.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb