Federico Chiesa pësoi një dëmtim në janar, që e la jashtë fushave për shumë muaj.Më e keqja ka kaluar për tifozët bardhezi, pasi klubi bën me dije se sulmuesi është kthyer në stërvitje.

Italiani po përgatitet i diferencuar dhe rikuperimi i tij do të kryhet hap pas hapi. Mungesa e 24-vjeçarit në fundin e edicionit të kaluar dhe në fillimin e këtij sezoni është ndjerë mjaft në Torino.Chiesa u transferua te Juventus në vitin 2020, nga ekipi i Fiorentinës.

Jjj

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: