Disa persona kanë rënë në pranga për vepra të ndryshme penale.

‘Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Vorë bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit B. E., 45 vjeç, i dënuar më parë për veprën penale “Vjedhja e energjisë elektrike ose impulseve telefonike”, pasi në Domje, ka goditur me grushte, punonjësin e OSHEE-së Vorë, duke e penguar në kryerjen e detyrës.’, thuhet në njoftimin e policisë.

Gjithashtu specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 3 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:

– A. H., 55 vjeç, për veprën penale “Goditjet për shkak të detyrës”, pasi për shkak të detyrës, ka goditur punonjësin e Policisë së Qarkullimit Rrugor;

– F. D., 26 vjeç, për veprën penale “Largimi i të burgosurit nga vendi i qëndrimit”, pasi ka shkelur masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”, duke dalë jashtë banesës.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 5 bënë kapjen dhe ndalimin e shtetasit në kërkim M. M., 33 vjeç, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë, i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprën penale “Moszbatimi i masave të autoriteteve shtetërore gjatë gjendjes së masave të jashtëzakonshme apo gjatë gjendjes së epidemisë”.

Specialistët për Hetimin e Krimeve Vorë proceduan penalisht shtetasit e mitur K. L., 15 vjeç, K. T., 16 vjeç, dhe S. D., 16 vjeç, pasi nën kërcënimin e thikës, i kanë vjedhur sendet personale shtetasit U. K., 28 vjeç.

Më datë 27.01.2022, shtetasi G. Ç., ka kallëzuar se rreth orës 20:00, në fshatin Bërzhitë, dy persona të paidentifikuar i kanë vjedhur mjetin të cilin e ka pasur të ndezur. Po Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve të ngjarjes.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb