Një mësuese zëvendësuese në SHBA, është vendosur në pranga pasi akuzohet se i dërgonte foto intime nxënësve të saj.

19-vjeçarja, Emily Jean Durden, akuzohet për tre akuza: shfaqje të materialëve të dëmshme ndaj të miturve dhe u akuza për shfrytëzim seksual të shkallës së dytë ndaj një të mituri. Ky skandal është mësuar nga një prej prindërve të nxënësve, e cila e ka treguar rastin në drejtoni. Pas verifikimeve dhe denoncimeve në polici, u vërtetua se mësuesja i kishte dërguar foto dhe video intime disa prej nxënësve, të moshave 13 dhe 14 vjeç.

Nga ana tjetër 19-vjeçarja e ka pranuar që ka dërguar foto e video intime dhe aktualisht mbahet në ambientet e paraburgimit nën një garanci prej 50 mijë dollarësh. Pritet që mësuesja ta paguajë këtë shumë dhe të lirohet, shkruajnë mediat.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: