Presidenti aktual i SHBA, Donald Trump këmbëngul se i ka fituar zgjedhjet presidenciale, por se humbja po i vjen prej veprimeve të paligjshme.

Trump thotë se në Pensilvani dhe në disa shtete të tjera ku rezultati ka ndryshuar nuk janë vëzhguar qindra mijëra vota të panumëruara.

Ai madje thotë se në disa qendra votimi dyert janë bllokuar me traktorë kurse dritaret u mbuluan me kartonë të trashë në mënyrë që vëzguesit mos lejoheshin të shihnin se çfarë po ndodhte brenda dhomave të numërimit.

 

STATUSI NGA DONALD TRUMP

Dhjetëra mijëra vota u morën në mënyrë të paligjshme pas 8 të mëngjesit. të martën, ditën e zgjedhjeve, duke ndryshuar plotësisht dhe lehtësisht rezultatet në Pensilvani dhe disa shtete të tjera të hollë. Si çështje e veçantë, qindra mijëra vota nuk u lejuan të mbikëqyren në mënyrë të paligjshme …

Kjo gjithashtu do të ndryshonte rezultatin e Zgjedhjeve në Shtete të shumta, përfshirë Pensilvaninë, për të cilin të gjithë menduan se u fitua lehtë në Natën e Zgjedhjeve, vetëm për të parë një avantazh masiv të zhdukej, pa u lejuar askush të vazhgojë, për intervale të gjata kohore, çfarë ndodhi

Gjëra të këqija ndodhën gjatë atyre orëve ku transparence ligjore nuk u lejua në mënyrë të egër dhe e vrazhdë. Traktorët e bllokuar dyert dhe dritaret ishin të mbuluara me karton të trashë, kështu që vëzhguesit nuk mund të shihnin në dhomat e numërimit. Gjëra të mëdha ndodhën brenda, ndryshime të mëdha sollën jashtë. I fitova këto zgjedhje, me diferencë!

Njerëzit bërtisnin ndaloni numërimin dhe kërkojmë transparencë (Ndërsa vëzhguesve ligjorë iu refuzua pranimi për të numëruar dhomat)!

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb