Policia e Gjirokastrës ka sekuestruar sot armë zjarri e një sasi droge, ndërsa në pranga ka rënë poseduesi i tyre.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije se bëhet fjalë për shtetasin me inicialet A.Ç., 32 vjeç. Të njëjtat burime thanë se gjatë kontrollit fizik dhe në banesë, shërbimet e Policisë i gjetën të riut një i pistoletë “Zastava”, 1 armë gjahu teke, një pushkë sportive (të cilat i mbante pa leje), municion luftarak si dhe 20 doza me kanabis.

86621790 2673187479634273 8257973833797992448 O

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, “Armëmbajtja pa leje” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjahut dhe sportive”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb