Rafael Nadal ia del të marrë një sukses të jashtëzakonshëm. Tenisti i njohur ka mundur në finale Casper Ruud me rezultatin 3-0 (6-3 6-3 6-0), duke fitur kështu Roland Garros.

Nadal mori 2 setet e para me dy rezultate të njëjta 6-3. Në setin e 3-të, shifrat ishin edhe më të pamëshirmshme: 6-0.Finalja e zhvilluar në Paris dhe shumë arritje të tjera bëjnë që spanjolli të jetë në majën e botës.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb