Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video ku shihen efektivë policie që u kërkojnë të moshuarve të mos dalin nga shtëpia pasi janë kategoria më e rrezikuar nga koronavirusi.

Rama bën me dije se nga Policia tek, Bashkia, Prefektura, Posta dhe Urgjenca janë vetëm në dispozicion të tyre.

Dje kryeministri ishte vetë në terren ku i lutej të moshuarve që të mos dilnin nga shtëpia për asnjë arsye.

 

STATUSI I EDI RAMËS

🔴 POLICIA E SHTETIT U LUTET PENSIONISTËVE TË MOS DALIN NGA SHTËPIA

🟢OPERACIONI HUMANITAR dhe

shqipëriaqeduam.al
BASHKIA PËRKATËSE
PREFEKTURA
POLICIA E SHTETIT
POSTA SHQIPTARE
URGJENCA KOMBËTARE

JANË NË DISPOZICION TË TYRE

#njëAtdhe 🇦🇱 #njëFamilje

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb