Ecuri fantastike e Kristian Shpendit, i cili është duke ecur në gjurmët e binjakut të tij Stiven Shpendi, i cili në merkaton e verës, bëri hapin e madh në karrierë duke u transferuar te Empoli në Serinë A.

Ndërkohë Kristiani, mbrëmjen e sotme realizoi golin e tretë radhazi në Serinë C italiane, me fanellën e Çezenës, teksa vetëm 100 sekonda i mjaftuan, për të tundur rrjetën e portës së SPAL-it që mbrohet nga portieri Alfonso.  

20-vjeçari është shndërruar në një protagonist absolut te skuadra bardhezi, teksa me golat e tij e ka ngjitur në vendin e dytë Çezenën. PanoramaSport

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb