Pauolo Fonseca është trajner i Lille. Tekniku i njohur ka mbërritur në qytet dhe shumë shpejt pritet të firmosë me klubin e Ligue 1.

49 vjeçari portugez qëndroi 101 ndeshje në pankinën e Romës, sakaq më parë ka drejtuar shumë skuadra si Braga, Paços Ferreira, Shakhtar dhe Porto.

Fonseca është papunë që prej largimit nga Roma. Për të kjo është aventura e parë si “timonier” në Francë, me Lille që tashmë do synojë një vend që të çon në Europë.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: