Luis Enrique, trajneri i Spanjës, ka vlerësuar maksimalisht miqësoren përballë Shqipërisë, kjo duket qartë edhe nga lista me lojtarët e grumbulluar për sfidën e 26 marsit. Luis Enrique do të ketë në dispozicion të gjithë lojtarët, kjo është dhe lista e plotë:

276204622 517043573112241 6816027435531683899 N
276204622 517043573112241 6816027435531683899 N

Unai Simón, Robert Sánchez, David Raya

Marcos Alonso, Jordi Alba, Laporte, Pau Torres, Eric García, D.Llorente, Azpilicueta, Carvajal
Rodri, Koke, Pedri, M.Llorente, Gavi, Carlos Soler

Olmo, Sarabia, Morata, Raul de Tomas, Ferran dhe Yeremi Pino

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb