Policia gjermane ka arrestuar ditën e djeshme një shtetas shqiptar.

Mediat vendase raportojnë se 41-vjeçari ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafik të lëndëve narkotike nga Belgjika.

Arrestimi i tij është kryer në aeroportin Niederrhein në Weeze.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb