TIRANË

Policia e Tiranës ka bërë të mundur arrestimin e 30-vjeçarit G. Z., pasi ishe shpallur në kërkim për vjedhje.

Nga veprimet hetimore, ka rezultuar se i riu, fshihej pas 5 grabitjesh të tjera në Qarkun e Tiranës.

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

“Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.2 bënë ndalimin e shtetasit G. Z., 30 vjeç, i shpallur në kërkim për veprën penale “Vjedhja”. Gjithashtu nga veprimet hetimore ka rezultuar se ky shtetas është autor i 5 vjedhjes të tjera në Qarkun e Tiranës”, njofton Policia.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb