Një tjetër humbje nga radhët e bluzave të bardha për shkak të koronavirusi. Gazetarja Eneida Petova raportoi për “BalkanWeb” se ka humbur jetën nga COVID-19 mjeku i ekografisë në Berat 63-vjeçari Gëzim Lamaj.

Mjeku ishte i shtruar prej ditësh në spitalin infektiv në Tiranë ku nuk e ka mposhtur dot virusin COVID-19. Mjeku Lamaj punonte prej vitesh në spitalin rajonal të Beratit si ekografist dhe radioskopi.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: