Një i ri nga Kosova ka rënë në prangat e policisë së Durrësit, pasi akuzohet se ka ndihmuar të kalojë kufirin në mënyrë të paligjshme një bashkëkombës të tij me pasaportë me të dhëna të rreme.

Burime zyrtare bënë me dije se bëhet fjalë për shtetasin me inicialet F. A.

24-vjeçari akuzohet se i ka i siguruar një pasaportë maqedonase dhe një leje qëndrimi zvicerane shtetasit me inicialet A. G., 28 vjeç, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb