Një 70-vjeçare është ndarë nga jeta në një spital të Palermos. Lajmi i hidhur nuk është pritur mirë nga familjarët e viktimës, të cilët të revoltuar kanë shkatërruar urgjencën mjekësore.

‘Jemi bërë dëshmitarë të skenave far-west’, – kanë treguar mjekë dhe infermierë.

Mediat raportojnë se ata kanë shkatërruar dhe sjellë dëme prej mijëra eurosh.
Për të qetësuar familjarë dhe ndaluar shkatërrimet e mëtejshme është dashur ndërhyrja e dhjetëra karabinierëve, të cilët i kanë bllokuar dhe denoncuar dëmtuesit e pronës publike.

Bëhet e ditur se gruaja nuk ka vdekur për ndonjë gabim të mjekëve, por ka pësuar infarkt.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb