Ish-Presidenti kroat, Stipe Mesiç ndodhet sot në Tiranë, ndërsa është pritur në takim nga kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha.

Ky i fundit, dy ditë pas sulmit në protestën e opozitës, priti në zyrën e tij ish-presidentin kroat, ku e informoi për zhvillimet e fundit në vend, që nga shembja e paligjshme e Prestige Resort dhe agresioni ndaj tij.

“I vendosën 70 kg tritol një hoteli shumë të bukur, vetëm e vetëm për ta poshtëruar atë në prag të samitit. mendonte se zhurma e samitit do ta shuante atë. Ai që më goditi është agjent i policisë kriminale dhe informator.”, tha Berisha për ish-presidentin, ndërkohë që kryetari i PD shfaqet me syze, për shkak të dëmtimit me grusht.

Kryetari i PD i ka shpjeguar mikut të Shqipërisë dinamikën e ngjarjes duke theksuar se goditja u bë nga një informator i Policisë, me porosi të ministrit Çuçi dhe vetë Edi Ramës. Më pas Berisha u ndal te dramat aktuale të Shqipërisë, shpopullimi dhe rënia e pluralizmit nëpërmjet paralizimit dhe manipulimit të votës së lirë, por edhe përpjekja për të zhdukur opozitën.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

“Kemi humbur më shumë shqiptarë gjatë 8 viteve të fundit se Polonia gjatë Luftës së Dytë Botërore”, theksoi Berisha.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb