Një avion grek i zhdukur prej ditësh është gjetur në Malin e Zi. Mediat greke bëjnë me dije se piloti i cili e drejtonte nuk ka mundur t’i mbijetojë përplasjes. Piloti i vdekur dhe rrënojat e avionit u gjetën pranë Ano Amygdalit , në zonën e Malit të Zi .

Mbetjet u gjetën nga një helikopter i skuadrës 384 Super Puma pranë një antene celulare. Që në mëngjes herët, shpëtimtarët dhe automjetet e Zjarrfikësve dhe Mbrojtjes Civile morën pjesë në identifikimin e 62chronou St. Tsigaloglou, nga Drama, gjurmët e të cilit u zhdukën të hënën e 15 nëntorit pasdite, gjatë kthimit nga Theba në Drama me avionin e tij njëmotorësh.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb