Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë natës në Itali. Një arbitër futbolli dhe e dashura e tij u vranë me thikë.

Viktimat janë Daniele dhe Eleonora Manta. Ngjarja ndodhi në një ndërtesë apartamentesh në Leçe, afër nënkalimit për Monteroni.

Trupat e pajetë janë gjetur në shkallët e ndërtesës.

Sipas hetuesve, banorët përreth kishin dëgjuar britma dhe disa dëshmitarë panë një burrë duke ikur me një thikë në dorë .

De Santis, 33 vjeç, ishte një arbitër futbolli: ai kishte drejtuar ndeshje në Lega Pro dhe në 2017 ai bëri debutimin e tij në B.

Të dy viktimat u goditën disa herë me thikë. Vrasja e dyfishtë dyshohet se mund të ketë një motiv pasionant.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb